0903 218 141

LPG

 Home / Služby / LPG

LPG ENDERMOLOGIE­

Zaberie tam, kde diéta a cvičenie zlyhajú

V organizme človeka predstavuje lymfatický systém dôležitú súčasť spôsobu odstraňovania nepotrebných látok vznikajúcich metabolizmom buniek. Odstraňovanie nepotrebných bielych krviniek – lymfocytov, častíc baktérií a vírusov. Slovo lympha je gréckeho pôvodu a znamená čistú pramenitú vodu. Lymfatický systém je súčasťou imunitného systému a zahŕňa lymfatické uzliny, lymfatické cievy a lymfu. Pri zhoršenej funkcii lymfatického systému dochádza k hromadeniu škodlivých splodín v organizme s následkom oslabenia imunitného systému. Viac ako 80% lymfatického systému sa nachádza v koži a podkoží. Spleť lymfatických ciev a uzlín ústi do žilového systému.

Tok lymfy v lymfatických cievach ide jedným smerom, je nezávislý od krvného obehu. Jej jednosmerný posun je sprostredkovaný sťahmi svalov a okolitého tkaniva t.j. pri pohybe. Práve nedostatočný pohyb, nerovnomerná záťaž jednotlivých svalových partií, úbytok svalovej hmoty sú hlavnými príčinami zhoršenia funkcií lymfatického systému s následným hromadením toxínov v organizme.

Funkcie

  • Ako LPG fungujeOpen or Close

    LPG technika je určená na ošetrenie patologických zmien spojivového tkaniva. Je jedinou technikou, ktorou je možné uvoľniť tuk uložený pod vrchnou vrstvou pokožky, ktorá sa nedá odstrániť cvičením, diétou ani liposukciou.


    Motorizovaná masážna hlavica má špeciálne valčeky, ktoré pôsobia na pokožku. Vďaka prvému valčeku sa vákuovou vlnou vytvára kožný záhyb, druhý valček ho narovnáva naspäť. Prístroj je vybavený kontrolou procedúry, ktorá umožňuje sledovať silu záberu, a aj vďaka tomu terapeut zohľadňuje pocity klienta. Jemné stláčanie, sanie a krúženie po pokožke prístrojom Cellu M6 Keymodule stimuluje žilový a lymfatický systém tak, že vyplavuje toxíny. Vlákna sú stimulované, tvorba kolagénu a elastínu je obnovená, pleť pôsobí mladistvejšie a zdravšie. Ošetrenie takisto vyhladzuje povrch pokožky, je jemnejšia, „pomarančová koža“ mizne.

  • LPG – históriaOpen or Close

    LPG Endermologie je veľmi účinná metóda na mnohé problémy s pokožkou. Techniku vynašiel automobilový pretekár Louis Paul Guitay, ktorý mal vážnu autonehodu. Podstupoval intenzívne masáže, ktoré mu výrazne pomohli v zotavení. Na základe osobných skúseností s konkrétnymi masážami skonštruoval prístroj, ktorý nahradil šikovné ruky fyzioterapeutov a nazval ho svojimi iniciálkami LPG.